Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Володимир Філіпчук, доктор технічних наук, генеральний директор ВАТ «Ексімнафтопродукт»

Початок відкритому акціонерному товариству «Ек-сімнафтопродукт» поклало створення Російським товариством пароплавства і торгівлі в 1896 році в Одесі насосної станції і резервуарів для збереження і перевалки темних нафтопродуктів.
Нинішнє ВАТ «Ексімнафтопродукт» створено 27 червня 1994 року шляхом корпоратизації Одеського державного підприємства з експорту та імпорту нафтопродуктів. Підприємство займає площу 45,14 га, а працює на ньому 800 осіб. Основним напрямом діяльності товариства є надання комплексу послуг замовникам, які здійснюють експортно-імпортні операції з нафтою, мазутом і дизельним паливом.
Починаючи з 1990 року незмінним керівником ВАТ «Ек-сімнафтопродукт» є видатний економіст нашого часу Володимир Станіславович Філінчук (спочатку генеральний директор, а нині голова правління ВАТ). Народився він в Одесі в 1940 році. Закінчив Одеський політехнічний інститут. Трудову діяльність розпочав начальником зміни Горлівського АТЗ ім. С. Орджонікідзе. Відпрацювавши належний термін, повернувся в рідні місця. Працював старшим інженером на одеському заводі «Продмаш», інспектором Одеської міжобласної інспекції Держміськтехнагляду нафтопереробної промисловості, директором лакофарбового заводу, головним інженером Одеського територіального управління по забезпеченню нафтопродуктами. Захистивши кандидатську дисертацію, здобув науковий ступінь кандидата економічних наук. За успішну діяльність у нафтовій галузі нагороджений багатьма орденами і медалями. Зокрема, у червні 2000 року Володимиру Станіславовичу Філіпчуку присвоєно звання Почесного громадянина Одеси, а в серпні - звання Героя України з врученням йому ордена Держави.
Очолюване Володимиром Філіпчуком ВАТ «Ексімнафтопродукт» сьогодні - це сучасний нафтобазовий комплекс, який проводить приймання нафти по магістральному нафтопроводу Снігурівка-Одеса, мазуту різних марок і дизельного палива - залізницею, а також трубопроводом з Одеського нафтопереробного заводу. На підприємстві побудовано також залізничну естакаду і насосну станцію для приймання сирої нафти в залізничних цистернах.
Потужність ВАТ «Ексімнафтопродукт» - 20,0 млн. тонн перевалки нафти і нафтопродуктів на рік, з яких: нафти -14,0 млн. тонн (11 млн. тонн нафтопроводом і 3,0 млн. тонн залізницею); мазуту - 5,0 млн. тонн; дизельного палива -1,0 млн. тонн. Об'єм резервуарного парку становить 400 тис. м3, після завершення реконструкції - 550 тис. м3.
Завдяки високим економічним показникам ВАТ «Ексімнафтопродукт» відіграє важливу роль у здійсненні державної програми «Нафта і газ України до 2010 року». На підприємстві сформовано висококваліфікований колектив, який завдяки невтомній праці протягом 1998-2001 років входить до десятки кращих за підсумками Всеукраїнського рейтингу популярності та якості «Золота фортуна». Окрім того, товариство є володарем «Кришталевого рогу достатку». В 1996 році ВАТ «Ексімнафтопродукт» стає колективним членом Міжнародної Академії Наук Екології, безпеки Людини та Природи. У 2001 році товариство «Ексімнафтопродукт» стало лауреатом загальноукраїнського рейтингу «Лідер України» у номінації «Нафтопереробна промисловість» з врученням йому диплома і відзнаки.
У 2002 році ВАТ «Ексімнафтопродукт» стає переможцем національного конкурсу «Золоті торгові марки» з врученням премії «Бізнес-Олімп», Європейський центр маркетингових досліджень (м. Брюссель, Бельгія) в 2002 році нагородив ВАТ «Ексімнафтопродукт» почесним призом «За лідерство». В Австрії підприємству вручена міжнародна нагорода - «Віденський кубок» в номінації «Підприємство XXI століття».
Колектив ВАТ «Ексімнафтопродукт» бере активну участь у доброчинній діяльності. Так, правління підприємства прийняло рішення про відрахування 4% річного прибутку на підтримку медичних та дитячих закладів, на допомогу ветеранам, сиротам та потерпілим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, на фінансування спорудження Дому милосердя при Одеському Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі. Колектив товариства «Ексімнафтопродукт» не залишається осторонь інших цікавих справ, тому він був спонсором переходу в 2001 році через Атлантичний океан на ве-сельному човні Т. Резвого, спонсорував екологічну експедицію «Дністер-97», музичний фестиваль «Таврійські ігри-2002», змагання «Муей-Тай-2001». Усе це стало можливим завдяки сумлінній праці усього великого колективу «Ексім-нафтопродукту» та його далекоглядного керівника.