Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Василь Зінкевич, співак, кавалер ордену Миколи Чудотворця.

Василь Зінкевич – це ціла епоха в історії української пісні. Разом з ним прийшли до слухачів, глибоко запали в душу на все життя його пісні «Мамина світлиця», «Шлях до Тараса», «Музика», «День новий над Україною» та багато інших пісенних шедеврів. У цих піснях – доля України, співака і кожного з нас.

Народився Василь Іванович Зінкевич на Поділлі 1 травня 1945 року у с. Васильківці Ярмолинецького району Хмельницької області. У 1968 році закінчив Вижницьке училище декоративно-прикладного мистецтва, а згодом – Рівненський інститут культури. Перші творчі кроки зробив на Буковині. У 1968–1973 роках працював художнім керівником народного самодіяльного ансамблю «Смеричина» у м. Вижниця Чернівецької області. У 1973–1975 роках був солістом вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» в Чернівецькій філармонії.

У 1975 році приїжджає на Волинь і стає солістом ансамблю «Світязь» Волинської обласної філармонії ( з 1980 року – художнім керівником).

20 жовтня 1978 року Василю Зінкевичу було присвоєно звання заслуженого артиста Української РСР, а 3 січня 1986 року – народного артиста Української РСР. У 1994 році Василю Зінкевичу присуджено Державну премію України імені Т.Г.Шевченка. У 1997 році фонд міжнародної премії імені українського академіка Миколи Касьяна нагородив його орденом « Миколи Чудотворця », яким нагороджуються найпочесніші особистості за вагомий особистий внесок у «примноження добра на землі». У цьому ж році Василь Зінкевич став лауреатом почесного звання «Людина року» у номінації «Митець року» на Волині.

12 серпня 1999 року під час творчого звіту Волині в Національному палаці «Україна», що проходив у рамках Всеукраїнського огляду народної творчості, Василю Зінкевичу було вручено орден «За заслуги» ІІІ ступеня. А всього через 8 днів, 20 серпня, президент України Леонід Кучма вручив Василю Зінкевичу орден «За заслуги» II ступеня.

4 жовтня 2001 року Василь Зінкевич одержав з рук заступника головного редактора газети «Голос України» диплом, яким засвідчено, що він за результатами конкурсу, проведеного газетою серед читачів, став «золотим голосом України», та отримав особливу відзнаку – «золоте перо». 30 вересня 2001 року Луцький міський голова Антон Кривицький під час концерту майстрів сцени вручив Василю Зінкевичу свідоцтво Почесного громадянина Луцька. 24 травня 2002 року у Києві перед Міжнародним центром культури та мистецтв відкрилась «Алея Зірок», на якій одним із перших власників «Зірки» став народний артист України Василь Зінкевич.

Ім’я лучанина Василя Зінкевича добре знане в усіх регіонах нашої держави. У Сватівському районі на Луганщині відкрито школу мистецтв, яка носить ім’я нашого славетного земляка.

Василь Іванович Зінкевич – різнобічно обдарована людина. Він – вокаліст, хореограф, художник, дослідник, захоплюється етнографією і фольклором, він автор костюмів «Смерічки» і «Світязя».

Кожен його виступ, кожен концерт – це зустріч з українською піснею, що залишає глибокий слід у людських серцях. Адже пісні, які співає Василь Зінкевич, – про долю України, про матір, про рідну землю, про кохану, пісні, у яких радісне і сумне, світле і задушевне, ніжне, високе і прекрасне.