Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Микола Залудяк, академік Української екологічної академії, радник Президента України

Народився 2 квітня 1941 року в с. Вендичани Могилів-Подільського району Вінницької області.
Академік Української екологічної академії наук, академік Транспортної академії наук України. Радник Верховного отамана з фінансово-економічних питань Міжнародної громадської організації "Козацтво Запорозьке", генерал-полковник.
У 1968 р. закінчив Харківський автодорожній інститут.
Трудову діяльність розпочав у 1957 p., брав участь в освоєнні цілинних земель Казахстану, проходив військову службу на Балтійському флоті.
З 1968 р. Микола Іванович - на Полтавщині. Старший інженер, начальник автоколони в Кременчуці. З 1970 р. по 1990 р. - інструктор Кременчуцького міськкому партії, голова Автозаводської районної ради, перший заступник голови, голова виконкому міськради, перший секретар Кременчуцького міськкому КПУ.
Організаторські здібності, діловитість та енергійність сприяли кар'єрному зростанню.
Ці роки були кращими за всю історію наддніпрянського міста. Спостерігався значний підйом в економічній, соціальній і духовній сферах.
Саме у Кременчуці М.І. Залудяк сформувався як господарський керівник і партійний діяч, що й стало для нього трампліном для сходження на більш високі державні посади.
Обирався депутатом Верховної Ради УРСР XVII та XVIII скликань.
З серпня 1990 року - голова комісії Верховної Ради з питань екології та раціонального природокористування. З березня 1992 року призначений представником Президента України в Полтавській області.
З 1994 р. - голова Полтавської обласної ради, з 1995 р. - голова Полтавської облдержадміністрації; з 1998 р. - радник Президента України.
З 2000 р. - заступник керуючого Кременчуцьким відділенням Промінвестбанку; з 2002 р. - заступник керуючого Полтавським обласним відділенням Промінвестбанку.
Де б не працював М.І. Залудяк, яку б посаду не обіймав, він цілком і повністю віддавався справі. "Вболіваючи за свою державу, треба бути її патріотом, відкинувши амбіції на другий план. І в цьому я бачу порядність кожного із нас, в цьому я бачу життєве кредо, в цьому я бачу майбутнє незалежної України", - зазначав він.
Велика робота на користь своєї Вітчизни відображається численними нагородами М.І. Залудяка.
Він - кавалер орденів Дружби народів, "Знак пошани", медалі "За доблесну працю". Нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, відзнакою Президента України, Почесною грамотою Кабінету Міністру України, орденом Миколи Чудотворця "За примноження добра на землі", орденами "За церковні заслуги" Святого Володимира та Проповідника Нестора Літописця, медаллю "За будівництво магістрального газопроводу "Союз" - Ради Економічної Взаємодопомоги, медаллю А.С. Макаренка "За заслуги в галузі освіти і педагогічної науки", медаллю Ю.М. Кондратюка, Почесною відзнакою МНС "Зберегти, врятувати, допомогти", нагородами "За мужність" Союзу Чорнобиль України.
Заслужений працівник промисловості України, кандидат економічних наук, автор ЗО наукових монографій, статей, літературних доробок.
За значний особистий внесок у розвиток Кременчука, XIX сесія міськради присвоїла М.І. Залудяку звання "Почесний громадянин міста Кременчука".
Де М.І. Залудяк, там висока відповідальність, вимогливість до себе і підлеглих, порядність і порядок, там кипить творча робота.
Окрім усього, Микола Іванович захоплюється літературною творчістю, є автором збірки віршів, окремі з яких покладені на музику і стали піснями - переможцями пісенних вернісажів в Україні. А пісня "Присягаюсь тобі, Полтаво" перемогла у конкурсі на честь 1100-річчя з дня заснування Полтави.
Вірними друзями і надійними супутниками у подоланні всіх життєвих незгод є мама Ганна Іванівна, дружина Ніна Василівна та донька Олена.