Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Віталій Кличко, визначний боксер сучасності, семиразовий володар "Золотого поясу" кращого боксера світу.

Кандидат наук в області фізичного виховання і спорту
Народився 19 липня 1971 року в селищі Біловодськ (Киргизстан).
Освіта вища, у 1996 року закінчив Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут, потім - аспірантуру Київського університету фізичного виховання і спорту.
З дитинства батьки Віталія і Володимира намагалися дати своїм синам різнобічне виховання. Брати займалися не тільки спортом, але і музикою.
Дитячі заняття різними видами єдиноборств поступово склалися в досить серйозне захоплення кікбоксингом. За невеликий проміжок часу Віталій досяг значних спортивних успіхів - став шестиразовим чемпіоном світу з кікбоксингу (чотири рази серед професіоналів і двічі серед аматорів), а також триразовим чемпіоном України з боксу, чемпіоном I Всесвітніх ігор військовослужбовців у надважкій ваговій категорії (Італія, 1995 рік), срібним призером чемпіонату світу.
Восени 1996 року, підписавши контракт з німецьким клубом "Universum Box Promotion", Віталій разом з братом розпочав свою професійну кар'єру. Менше року потрібно було їм для того, щоб завоювати серця німецьких уболівальників. Серії безпрограшних поєдинків зробили прізвище Кличко надзвичайно популярним і в Україні, і в Німеччині.
За роки, що українські спортсмени Віталій і Володимир Кличко виступають у складі клубу "UNIVERSUM BOX-PROMOTION", вони пройшли шлях від 200-го місця світового боксерського рейтингу не тільки до десятки кращих боксерів світу, але і до престижних титулів. Віталій завоював титули чемпіона Європи, Інтерконтинентального чемпіона і чемпіона світу за версією WBO.

Восени 1997 року Віталій і Володимир заснували Міжнародний фонд сприяння розвитку спорту "Спорт - XXI століття" і є його керівниками. Мета фонду - підтримка талановитих спортсменів, досвідчених тренерів і ветеранів спорту, що потребують допомоги. Презентація фонду відбулася у вересні в Броварському вищому училищі фізичної культури, у якому колись навчався Володимир Кличко. На свої кошти Віталій і Володимир відремонтували боксерський зал цього училища, оснастили його сучасним боксерським інвентарем і подарували учням боксерського відділення спортивне екіпірування.
11 листопада 1999 року ім'я Віталія Кличко було внесено до "Книги рекордів Гіннесса" як першого чемпіона світу з боксу в надважкій ваговій категорії, що виграв нокаутом 26 двобоїв, затративши на це найменшу кількість раундів.
Цим досягненням він перевершив "Залізного Майка" - Майка Тайсона. У Німеччині Віталія Кличко називають "королем нокаутів". І це не дивно. По-перше, Віталій провів 27 боїв, і усі завершив нокаутом. По-друге, прізвище братів у перекладі з німецької мови означає "нокаутуючий удар" - "КЛИЧ" - удар, "К.О." - позначення перемоги нокаутом.
26 червня 1999 року проходила акція "Крок до перемоги". У програмі акції були: рок-концерт за участю відомих українських і російських рок-колективів, таких як "Unеrеаsе", проект Юрія Джоя "The unforgiven", "Агата Крісті", "Сплін", "Чайф", "Арія", а також легендарної англійської групи "Uriah Heep".
Апогеєм акції стала пряма супутникова трансляція з Лондона поєдинку за титул чемпіона світу між Віталієм Кличко і Хербі Хайдом, за яким спостерігали 160 тис. глядачів на майдані Незалежності і близько 19 млн. телеглядачів біля екранів телевізорів. Акція "Крок до перемоги" тривала більше шести годин і повністю транслювалася Першим Національним телеканалом України.
12 жовтня 1999 року прем'єр-міністр України Валерій Пустовойтенко на офіційній церемонії вшановування прославлених спортсменів України нагородив Віталія Кличко орденом "За мужність" третього ступеня. Віталій, прийнявши почесну нагороду, сказав: "Я гордий тим, що мої успіхи в спорті допомагають усьому світу більше дізнатися про Україну. Ця нагорода належить не тільки мені, вона по праву належить всім уболівальникам, без підтримки яких я б не зміг домогтися успіху".
29 лютого 2000 року в приміщенні Національного університету фізичного виховання і спорту Віталій Кличко захистив кандидатську дисертацію на тему: "Визначення здібностей боксера в системі багатоетапного спортивного добору". Захист відбувся в присутності представників засобів масової інформації України, Росії та Німеччини. Вчена рада високо оцінила пророблену Віталієм роботу. Поздоровити Віталія Кличко прийшли голова Київської міської державної адміністрації Олександр Омельченко і президент Національного олімпійського комітету України Іван Федоренко.
18 березня 2000 року в київському палаці "Україна" відбулося вручення нагород, можливо, найпрестижнішої премії в Україні, четвертої загальнонаціональної програми "Людина Року - 99". Віталій і Володимир Кличко були визнані лауреатами в номінації "Спортсмен року". Віталій Кличко також став лауреатом у номінації "Чоловік року". Приз "Прометей престиж" був вручений Віталію і Володимиру в спеціальній номінації "Гордість України".
25 листопада після восьмимісячної перерви Віталій Кличко вийшов в ринг, щоб у двобої з німецьким боксером Тімо Хоффманном вибороти залишений Володимиром титул чемпіона Європи. Двобій з "Німецьким дубом", а саме так називають Тімо в Німеччині, був першим боєм, у якому Віталій боксував всі дванадцять раундів і здобув перемогу по очках одноголосним рішенням суддів.
У вересні 2001 р в посольстві України в Німеччині, що знаходиться в Бонні, надзвичайний і повноважний посол України Анатолій Пономаренко вручив Віталію і Володимиру Кличко почесні грамоти "За зміцнення відносин між Україною і Німеччиною".
17 грудня 2001 р. Віталій і Володимир взяли участь у роботі конгресу "Форум майбутнього", що відбувся в Аугсбурзі. На конгресі Віталій і Володимир виступили з невеликою доповіддю про роль спорту в сучасному житті і у майбутньому. Також на конгресі Віталій і Володимир були представлені Біллу Клінтону, який був почесним учасником конгресу.
За рішенням керівництва Міжнародної боксерської асоціації віталій Кличко визнаний кращім у номінації “Боксер року” за 2001 р.
У березні 2002 в Києві відбувся міжнародний турнір професійного боксу ім. Віталія та Володимира Кличко. Організаторами турніру виступили самі Віталій та Володимир, мер Києва Олександр Омельченко, а також Ліга Професійного Боксу України.
У лютому 2003 р. Віталій і Володимир Кличко в Гамбурзі підписали контракт із компанією «ELIXIA Health & Wellness Group», представивши на суд любителів не тільки боксу, але і спорту свою нову фітнесс-програму «Klitschko BoxPower». Ця програма сполучить у собі елементи підготовки боксера і тим, що в нас прийнято називати аеробікою.
Нагороджений орденом “За мужність” І ст. (04.2004 р.).
У грудні 2004 р. присвоєно звання Герой України з врученням ордену Держави.
З березня 2005 р. - Радник Президента України (поза штатом).