Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Василь Ватаманчук, генеральний директор Чернівецького кирпичного заводу №3;

Ще за часів панування на Буковині румунських бояр, далекого 1936 року був заснований Чернівецький цегельний завод. Тоді це було кустарне сезонне виробництво, яке виготовляло 600-800 тис. штук цегли на рік, а всі роботи проводилися вручну й працювала лише одна кільцева піч.
Під час Великої Вітчизняної війни підприємство було зруйноване, проте після визволення Чернівців від загарбників у 1944 р. завод відбудували, і розпочалося нарощування випуску продукції за рахунок подовження сезону та інтенсифікації виробництва. У 1950 році на підприємстві встановили прес ЛП-2, завдяки чому упродовж наступних п'яти років потужність була доведена до 6 млн. штук цегли на рік.
Кардинальну реконструкцію заводу розпочали у 1979 році, яка тривала протягом трьох років: замінювали кільцеві печі на тунельні, будували нові цехи та сушарні. Розширився також і асортимент виробів, що випускаються: було освоєно випуск високоефективного облицювального керамічного каменю, з якого у 80-х роках побудовані житлові масиви у Чернівцях та містах області.
З 1993 року підприємство перейшло на орендну форму власності, а на початку 1995 року було перетворене на відкрите акціонерне товариство «Чернівецький цегельний завод № 3». Тепер до його складу входять такі підрозділи: основне виробництво зі складом готової продукції, ремонтно-механічний цех, енергетична, автотранспортна, землерийна та ремонтно-будівельна дільниці, кар'єр з видобування глини.
Основними видами продукції, що виготовляється на ВАТ, є камінь керамічний ефективний 18-щілинний та цегла повнотіла, яка за показниками якості відповідає всім необхідним вимогам і не поступається кращим зразкам вітчизняного виробника.
Нині Чернівецький цегельний завод № 3 за якістю продукції посідає третє місце серед аналогічних підприємств України. З продукції заводу сьогодні будують житло в Києві, Одесі, Автономній Республіці Крим, а також за кордоном.
На заводі працює акредитована в системі УкрСЕПРО випробувальна лабораторія, яка постійно стежить за дотриманням технологічного процесу й на кожному етапі перевіряє відповідність сировини, напівфабрикатів і кінцевої продукції вимогам ДСТУ. За рахунок модернізації виробництва, обладнання, добору і введення домішок в сировину досягнуто зниження нормативного відсотка браку до 2,6% та перевищення проектних потужностей підприємства на 6%. Так, за 2001 рік було вироблено 52,0 млн. штук цегли при проектній потужності 49 млн. штук умовної цегли.
На підприємстві працює команда висококваліфікованих працівників, яку з 1981 року очолює голова правління -директор Ватаманюк Василь Ананійович. А усього на заводі трудиться 360 чоловік, серед яких 10 ветеранів війни, 19 робітників зі стажем роботи 35 і більше років.
Керівництво заводу постійно піклується про своїх співробітників: працює (дальня, де вони отримують безкоштовне харчування, а заводська теплиця цілорічне постачає їдальні свіжі овочі. До послуг працівників сауна, спортивний майданчик; гуртожиток на 100 місць.
Дбаючи про забезпечення працівників заводу сільськогосподарською продукцією, в с. Рингач Новоселицького району Чернівецької області створено дочірнє підприємство «Рідна земля», яке орендує близько 900 га орної землі; є там і ставок для вирощування риби. Тим самим підприємство успішно виконує програму з виробництва сільгосппродукції та реалізації її переробним підприємствам області. Економічна стабільність підприємства, прибутковість його роботи дала можливість щорічної виплати дивідендів акціонерам товариства у межах спрямованого на ці цілі чистого прибутку.
Щорічними зборами акціонерів в 2000 році було прийняте рішення про встановлення додаткової пенсії в сумі 100 гривень на місяць за рахунок коштів підприємства ветеранам праці, які пропрацювали понад 35 років.
Стабільні прибутки підприємства дають йому змогу бути меценатом дошкільної дитячої установи № 18 та дитячої поліклініки Чернівців, середньої школи в с. Рингач. Систематично здійснюється допомога середнім загальноосвітнім закладам № 15 та № 21 м. Чернівці, підшефній військовій частині.
І висока якість продукції Чернівецького цегельного заводу № З, і бездоганний рівень обслуговування партнерів належно оцінені не лише споживачами, а й професіоналами, тому й стало підприємство у 2002 році лауреатом національного конкурсу «Золоті торгові марки».