Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Олександр Шпак – голова правління енергопостачальної компанії «Хмельницькобленерго».

«Хмельницькобленерго» - одна з провідних регіональних компаній з виробництва, передачі, постачання, розподілення та реалізації електроенергії. До її складу входять структурні підрозділи: 22 райони електромереж, у тому числі Хмельницький і Кам'янець-Подільський міські, два підприємства високовольтних електромереж, Старосинявський та Меджибізький цехи централізованого ремонту обладнання, Хмельницький міський енергозбут
Енергопостачальну компанію «Хмельницькобленерго» створено у 1995 р. Мета її діяльності - отримання прибутку для розвитку електромереж, які вона експлуатує, задовольняючи енергетичні потреби промислових та сільськогосподарських підприємств, бюджетних установ, комунальних і соціально-побутових об'єктів та населення Хмельницької області.
У 1996 р. компанія отримала від Національної комісії з питань регулювання електроенергетики ліцензії на постачання електричної енергії та її передачі локальними електромережами. Крім того, «Хмельницькобленерго» виробляє енергію на трьох власних ГЕС загальною потужністю близько 2 тис. кВт.
Система розподілу електроенергії - це 170 підстанцій та близько 35 тис. км ліній електропередачі, завдяки яким компанія має можливість безперебійно забезпечувати регіон електроенергією.
За станом на кінець 2000 р. Фондом державного майна України продано 30 % акцій підприємства «Хмельницькобленерго». До моменту реалізації 45 % акцій стратегічному інвестору, що передбачено Державною програмою приватизації, 70 % акцій компанії перебуває в управлінні Міністерства палива та енергетики України.
В період 1995-1998 рр. «Хмельницькобленерго» очолював Заслужений енергетик України Олександр Сергійович Дитюк. У 1998 р. генеральним директором призначено Олександра Леонідовича Шпака, а в 1999 р. його обрано головою правління акціонерного товариства.
Під орудою нового керівника державна енергопостачальна компанія «Хмельницькобленерго» повністю завершила етап становлення, стала одним із найпотужніших суб’єктів господарювання Хмельниччини, здатним проводити ефективну політику в ринкових умовах. У 2000 р. за рішенням зборів акціонерів здійснено реструктуризацію підприємства, що дозволило спростити систему управління, модернізувати електричні мережі, підвищити рівень роботи і відповідальність усіх служб.
Нині команда однодумців, згуртована головою правління відкритого акціонерного товариства Олександром Леонідовичем Шпаком, з успіхом знаходить шляхи залучення інвестицій. Зокрема, на початку 2000 р. ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» однією з перших в Україні одержала дозвіл на розміщення акцій за програмою Американських депозитарних розписок.
За наслідками своєї багаторічної діяльності Компанія отримала відзнаки "Платинова зірка якості" (XIV Міжнародна церемонія присудження професійних нагород, 1998 р.) , диплом переможця Національного конкурсу на кращу річну звітність "Ваша акція - ваш капітал" (2002 р.)., ввійшла до рейтингу 100 найкращих відкритих акціонерних компаній (ВАТ) України ( за 1997 р. - по валовому доходу та капіталізації, за 1998 р. - по прибутку, за 2000 р. - по капіталізації).
ВАТ ЕК "Хмельницькобленерго" за підсумками ДПА України протягом останніх років належить до кращих платників податків.
Зараз "Хмельницькобленерго" проводить програму зменшення втрат в електричних мережах компанії. Виконання цієї програми може дати додатковий прибуток 20 млн. грн. на рік.