Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Микола Шершун, генеральний директор ДЛГО "Рівнеліс".

Микола Харитонович ШЕРШУН народився 26 жовтня 1951 року у селі Злазному Костопільського району Рівненщини. Закінчив Львівський лісотехнічний інститут за спеціальністю інженер лісового господарства. Працювати почав бракером-де-сятником, майстром, старшим майстром лісозаготівель, згодом лісничим Клевансь-кого, головним лісничим Дубенського, директором Рокитнівського держлісгоспів. З 1988 року — генеральний директор державного лісогосподарського об'єднання "Рівнеліс". У 1990—1994 роках був депутатом першого скликання Верховної Ради України. Із 1994 року — депутат усіх скликань обласної ради. Заслужений працівник сільського господарства України. Нагороджений орденом "За заслуги"
III ступеня, нагрудним знаком "Відмінник лісового господарства України". Кандидат економічних наук. Член-кореспон-дент Академії екологічних наук України. Дружина Галина Фео-досіївна. Має троє дітей — син Сергій, доньки Оксана та Ольга.

Виступаючи на колегії, генеральний директор ДЛГО "Рівнеліс" М.Х.Шершун навів багато цифр і розрахунків, які, на його переконання, промовистіше за будь-які слова розкривають "секрет" успіхів об'єднання.
Зокрема, роботи з лісовідновлення здійснені минулого року на загальній площі 2657 га, в тому числі проведено посів і посадку лісу на площі 1612 га. Рубки догляду виконано на 7,9 тис.га, в тому числі в молодняках на 2,9 тис.га.
Підвищення обсягу реалізації продукції на 29,8% в порівнянні з 2000 роком або на 74,2% в порівнянні з 1999-м, зростання завдяки раціональній розробці та поставці на експорт відпускної вартості знеособленого кубометра деревини (1999 рік —51 грн., 2000 рік —75 грн., 2001 рік — 92 грн.), збільшення обсягу реалізації на одного працівника з 8047 грн. у 1999 році до 13913 грн. у 2001-му створили передумови для підвищення заробітної плати та своєчасної її виплати. Високими були темпи зростання рівня оплати праці: 61% у 2000 році та 40,1% — в минулому. Заробітна плата по окремих категоріях працівників значно перевищує середньомісячний її рівень в цілому по області. Найвищі показники — в Сарненському держлісгоспі, де, зокрема, лісничі отримують 908 грн., звалювальники лісу — 836 грн., водії на вивезенні деревини — 890 грн., вздимники живиці — 662 грн., нижньоскладські робітники — 706 грн., лісокультурниці — 338 грн. Такий високий рівень оплати в Сарненському господарстві пояснюється дієвістю установлених форм оплати праці, вдосконаленням системи матеріального стимулювання, цільовим використанням обігових коштів та дотриманням розрахункової дисципліни.
Певна річ, зростання заробітної плати можливе лише на основі збільшення обсягів виробництва водночас зі зниженням матеріальних та енергетичних витрат на одиницю продукції, досягнення фінансової стабільності підприємств. За останні три роки
.