Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Ілля Рибчич, лауреат Державної премії СРСР, генеральний директор дочірної компанії «Укргазвидобування», доктор технічних наук, професор.

Генеральний директор - РИБЧИЧ Ілля Йосипович,
лауреат Державної премії СРСР (1982 p.), кавалер орденів "Трудового Червоного прапора", "За заслуги" III ступеня, "За трудові досягнення" IV ступеня, орденом Миколи Чудотворця „За примноження добра на Землі”. Володар "Кришталевого Рогу" Міжнародного рейтингу популярності та якості "Золота фортуна". Нагороджений грамотами Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України (2001 р.) і Міністерства палива та енергетики України (2001 p.).
Народився 1 серпня 1949 року в селянській сім'ї. Трудову діяльність розпочав у 19 років з посади помічника бурильника, а згодом - бурильника, помічника бурового майстра, бурового майстра Євпаторійської нафтогазо-розвідувальної експедиції глибокого буріння об'єднання "Кримморгеологія".
З травня 1974 року свою трудову діяльність пов'язав з газовидобувною промисловістю України, де пройшов трудовий шлях від помічника бурового майстра Красноградського управління бурових робіт до заступника Голови правління акціонерного товариства "Укргазпром". Після реорганізації AT "Укргазпром" І.Й. Рибчича було призначено генеральним директором Дочірньої компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України".
Як високодосвідчений спеціаліст-буровик Ілля Йосипович зробив вагомий особистий внесок у розробку одного з найбільших в Україні - Шебелинського газоконденсатного родовища. З 1986 р. по 1996 р. очолював Хрестищенське управління бурових робіт, яке під його керівництвом стало передовим не тільки в системі Укргазпрому, а і в Мінгазпромі колишнього СРСР. За досягнення в роботі неодноразово нагороджувався державними нагородами та відзнаками Мінгазпрому СРСР.
У 1996 р. очолив багатотисячний колектив бурового управління "Укрбургаз", а з 1997 р. призначений заступником Голови правління AT "Укргазпром" з питань буріння. Під його безпосереднім керівництвом обсяги бурових робіт із року в рік зростали.
І.Й. Рибчин - випускник Івано-Франківського інституту нафти і газу, кандидат технічних наук, автор понад 40 наукових праць з проблем нафтогазової промисловості, дійсний член Української нафтогазової академії. Він здійснює велику роботу із впровадження у виробництво нових і перспективних наукових розробок, природоохоронних технологій і екологічних нормативів, реалізує дійові заходи з удосконалення роботи з персоналом.
І.Й. Рибчич керує ДК "Укргазвидобування" з дня її створення - 2 листопада 1998 року.
Дочірню компанію "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" створено шляхом розподілу акціонерного товариства "Укргазпром" на підставі наказу НАК "Нафтогаз України" № 19 від 25 серпня 1998 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1173 від 24 липня 1998 року.
До складу компанії входять 4 газовидобувні управління і управління з переробки газу і газового конденсату, а також спеціалізовані управління "Укрбургаз" і "Укргазпромгеофізика", науково-дослідний інститут природних газів і газорятувальна протифонтанна частина. У компанії працюють понад 21 тис. осіб.
ДК "Укргазвидобування" здійснює промислову і дослідно-промислову розробку 113 родовищ вуглеводнів. Вона є основним газовидобувним підприємством в Україні -видобуває близько 75 відсотків обсягів природного газу в державі.
Дочірня компанія - це єдине велике комплексне підприємство, яке здійснює геологорозвідувальні роботи з метою пошуку вуглеводнів, будує експлуатаційні свердловини, облаштовує і розробляє газові, газоконденсатні і нафтогазоконденсатні родовища, переробляє газ і газовий конденсат, виробляє бензин, у т. ч. і високо-октановий АІ-98, дизпаливо, уайт-спірит, зріджений газ, веде підготовку природного газу до транспортування.
У минулому році в цілому у державі компанія виконала 70% обсягів пошуково-розвідувального буріння, 51% - сейсморозвідувальних робіт, приростила 75 % запасів природного газу в Україні. За три роки її діяльності підготовлено до глибокого буріння 16 структур, прирощено 35,8 млрд. куб. м природного газу, відкрито 9 нових родовищ і 20 нових покладів на відомих родовищах. Вона робить усе залежне від неї для створення надійної сировинної бази для збільшення обсягів видобутку природного газу в державі.