Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     


Мельник
Дмитро Стефанович
Директор


Електрозв'язок на Львівщині бере свій початок з 1885 року, а вже у 1896 році Львів було телефонізовано аж до передмість. Інтенсивному розвитку телефонного зв'язку на Львівщині посприяло відкриття в червні 1896 року телефонної лінії Краків - Відень.
Після визволення Львова та Львівської області від фашистської навали перед керівництвом області постало складне завдання - відновити зруйновані під час війни обласні телефонні мережі. Тож повоєнний період характеризується інтенсивним збільшенням кількості засобів електрозв'язку на Львівщині. Так, у Львові серед перших в Україні було змонтовано автоматичну міжміську телефонну станцію типу АМТС-1 на 200 номерів, а також станцію прямих телеграфних з'єднань типу АТА ПС на 300/150 каналів.

У 1990 році у Львові розпочалося будівництво першої в Україні міжнародної станції на базі цифрового обладнання типу 5ESS. Наприкінці 1993 року було засновано обласне підприємство «Львівзв'язок» (з червня 1998 року - Львівська дирекція Українського державного підприємства електрозв'язку «Укртелеком»), яке надавало послуги поштового, телеграфного, місцевого телеграфного, міжміського, міжнародного телефонного зв'язку та проводового мовлення.

Нинішня Львівська дирекція ВАТ «Укртелеком» - це потужний оператор електрозв'язку, лідер телекомунікацій Львівщини. Лише за перше півріччя 2002 року в розвиток засобів електрозв'язку області вкладено понад 35 млн. грн, збільшено ємність АТС на 4,3 тис. номерів, а кількість квартирних номерів на кожні 100 сімей нині становить 53.

На базі новітніх технологій Львівська дирекція надає цілий спектр послуг, зокрема міжнародний, міжміський та місцевий зв'язок; надання в оренду цифрових каналів; проводове мовлення; документальний електрозв'язок; доступ до мережі Інтернет; послуги Frame Relay та xDSL; радіозв'язок.

На території Львівщини діють 122 міські та 484 сільські АТС, послугами Львівської дирекції «Укртелекому» користуються понад 400 тисяч абонентів.

З 1997 року у Львові діє перша опорно-транзитна станція, нещодавно введено в дію й другу, завдяки якій 10 тисяч абонентів мають можливість отримувати найсучасніші телекомунікаційні послуги. Поступово дирекція переводить цифровий фрагмент Львова на семизначну нумерацію.

У 1998 році Львівська дирекція створила обласний транзитний вузол надання послуг Інтернет, який з'єднано з централізованим вузлом Інтернет у Києві. З метою залучення нових клієнтів і надання якісно нового виду послуг Інтернет на початку 2002 року Львівська дирекція ввела в дію нову послугу - з'єднання по виділеній лінії за технологією xDSL.

У березні 1999 року Львівська дирекція однією з перших в Україні розпочала впровадження єдиної електронної телефонної картки, а уже в серпні 2000 року на її мережах завершилось переобладнання всіх жетонних та монетних таксофонів на карткові, які забезпечать їх роботу за єдиною телефонною карткою з можливістю надання послуг місцевого, міжміського та міжнародного телефонного зв'язку.

Щоб якнайповніше задовольнити потреби населення Львова у якісному цифровому телефонному зв'язку, Львівська дирекція планує ввести в дію 15 тисяч номерів цифрової АТС типу С-32 вітчизняного виробництва та опорно-транзитну станцію 5 ESS з абонентською ємністю 21 504 номери.

У кожній з цих справ часточка душі і серця заслуженого працівника сфери послуг України Дмитра Мельника, який очолив Львівську дирекцію ВАТ «Укртелеком» у грудні 2000 року. Дмитро Мельник народився в 1947 році в селі Олексичі Стрийського району на Львівщині. З малих років сам мусив дбати про шматок хліба. Ще навчаючись у восьмому класі, увечері працював помічником кіномеханіка. Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу і вже з 1977 року обіймав відповідальні посади в сфері надання послуг: керував підприємствами промисловості, сільського господарства, будівництва, авіації. Завдяки демократичному стилю керівництва та активній життєвій позиції Дмитру Мельнику вдалося організувати роботу Львівської дирекції «Укртелекому» так, що зв'язок став надаватися блискавично, послуги, у тому числі й Інтернет, стали доступними всім. Дмитро Мельник бере активну участь у громадському житті області. Він депутат Львівської обласної ради. Нині свої зусилля директор Львівського «Укртелекому» Дмитро Мельник спрямовує на подальший розвиток Львівської дирекції та максимальне задоволення потреб і запитів споживачів.