Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Анатолій Кукоба, міський голова Полтави.


Народився 8 листопада 1948 року в м. Полтаві у робітничій сім'ї.
Закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут, за фахом - інженер-будівельник. Трудову діяльність розпочав робітником. Після закінчення інституту та служби у Збройних силах працював майстром, інженером, начальником будівельної організації.
З 1977 року перебував на виборних посадах у місцевих органах влади, де здебільшого займався питаннями капітального будівництва.
У квітні 1990 року в результаті виборів на альтернативних засадах очолив Полтавську міську раду. А.Т. Кукоба - єдиний в Україні, хто чотири рази (1990, 1994, 1998, 2002 роки) обирався головною посадовою особою міста, тобто головою міської ради, а після прийняття Закону "Про місцеве самоврядування" -міським головою.
У 2002 році А.Т. Кукоба був обраний народним депутатом України.

Працюючи у Верховній Раді України, не забуває про рідне місто, та, використовуючи свій багатий життєвий та професійний досвід, надає дієву допомогу у вирішенні питань його соціально-економічного розвитку. За його участю збудовано новий шляхопровід у районі залізничної станції "Полтава - Київська", медичний діагностичний центр, Палац дозвілля "Листопад" з кіноконцертною залою на 1400 місць, підземний багатофункціональний комплекс з обслуговування населення тощо. Відбудовується перлина української архітектури -Свято-Успенський собор.

А.Т. Кукоба проводить велику громадську роботу. Він - один із співзасновників і почесний президент Фонду захисту та підтримки талановитих дітей, що відіграє велику роль у справі виховання талановитої молоді, проводить велику благодійну роботу.
У турботі про розвиток і благоустрій міста завжди проглядається його піклування про людей, особливо про тих, кому зараз найважче. Підтвердження цього -соціальні програми, у тому числі "Полтавська родина", до реалізації якої долучилися підприємці, трудові колективи, громадські організації.

Високо оцінила його подвижництво, моральну позицію Українська Православна Церква, нагородивши орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира.
Рішенням сесії міської ради Анатолію Тихоновичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Полтави". Як кращий мер А.Т. Кукоба удостоєний нагороди Української академії наук національного прогресу - срібної медалі "За видатні заслуги у прогресі суспільства".
А.Т. Кукоба за великий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Полтави нагороджений відзнакою Президента України - орденом Князя Ярослава Мудрого IV ступеня.