Фонд Міжнародних Премій

International Awards Fund
     

Раїса Кириченко, народна артистка України, Герой України

Герой України, народна артистка України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка, повний кавалер ордена Княгині Ольги, лауреат премії ім. Д. Луценка "Осіннє золото" та багатьох інших нагород.
Берегиня української пісні, наша дорога козачка" - так з великою любов'ю І шаною говорять про чудову співачку, дійсно берегиню кращих надбань української пісенної культури - Раїсу Опанасівну Кириченко
Народилася 14 жовтня 1943 року у с Землянки Глобинського району Полтавської області.
Від Всевишнього, батька й матері, землі своєї отримала вона пісенний дар, який з українською щедрістю, материнською любов'ю дарує своїм слухачам А починалося все з дитинства, адже, скільки пам'ятає себе пані Раїса, вона І пісня нерозлучні' Після школи почала співати у народному хорі при Кременчуцькому автозаводі (КрАЗ), згодом талановиту дівчину запросили в Полтавську філармонію Працювала Раїса Кириченко І в ансамблі пісні І танцю "Льонок", І в Херсонському народному хорі, але стрімкий злет й саме як солістки припав на роки роботи у Черкаському народному хорі (1968-1987 рр ).


Раїса Кириченко закінчила Харківський Інститут мистецтв їм І Котляревського (хорове відділення) І, повернувшись у Полтавську філармонію, працює з новоствореним ансамблем "Чураівна"
З яким захватом сприймали глядачі твори у виконанні Раїси Опанасівни У концертах звучали як народні пісні, так І твори сучасних авторів
Час Ішов репертуар оновлювався, але лишались твори, що, припавши до серця людям, звучали постійно Ось І нині Із задоволенням слухаємо у виконанні Раїси Кириченко пісні Хата моя, біла хата", "Мамина вишня", "П'є журавка воду", „Звучи, рідна мово", "Чураївна", "Я козачка твоя", "Долі два крила"
Життя прожити - не поле перейти. Міцно переплетені на рушниках нашої долі кольори радості та печалі, І велике щастя, коли поруч є людина, яка не зрадить, не злякається труднощів, захистить від усіляких негараздів, прикриє надійним крилом Такою людиною для Раїси Опанасівни є люблячий І коханий чоловік Микола (заслужений артист України, 1995 р , нагороджений Почесною грамотою Ради Міністрів України, 2002 р ) Разом у житті, разом на сцені, бо вони ж, як І співають у пісні, - дійсно однієї долі два крила”

 

Хай же линеться їм у парі довго І легко, аби ще багато літ дарувала людям своє мистецтво наша славетна Чураївна - полтавка Раїса Кириченко.
.